رب گوجه فرنگی اسپتیک

رب گوجه‌فرنگی اسپتیک یک ماده غلیظ بدست آمده از گوجه فرنگی تازه است که طی فرایند خاصی پخته و آماده سازی می شود که این مراحل  توسط تجهیزات مدرن و پیشرفته به کار گرفته شده توسط  توسط گروه بازرگانی السا انجام می شود.

برای تهیه  رب گوجه‌فرنگی اسپتیک بعد از برداشت گوجه فرنگی کاملا تازه و خوش رنگ آن را توسط دستگاه ها و تجهیزات کاملا اتوماتیک و استاندارد شسته و سپس بعد از اتمام فرایند سشتوشو آن را به دیگ های بزرگ مخصوص پخت گوجه فرنگی منتقل می کنند.

بعد از پخته شدن به مدت چند ساعت و طی فرایند خاصی که در کارخانه های گروه بازرگانی السا انجام می شود این گوجه فرنگی ها به حدی حرارت داده می شوند تا آب اضافه ای که درون این گوجه ها وجود دارد کاملا تبخیر شده و بعد از آن این گوجه فرنگی های پخته به مایع غلیظی شبیه به سس تبدیل می شوند.

 

حقایق تغذیه ای رب گوجه فرنگی و سس آسپتیک

بعد از اتمام فرایند پخت این مایع غلیظ یا همان رب گوجه فرنگی درون کیسه های کیسه های اسپتیک که از قبل داخل بشکه های فلزی مخصوص قرار گرفته اند تزریق و بعد از آن بسته بندی ها به صورت کاملا بهداشتی پلمپ شده و آماده ارسال برای مشتریان می شود.

مهمترین نکته در تولید رب گوجه‌فرنگی اسپتیک توسط گروه بازرگانی السا استفاده از گوجه فرنگی های کاملا اورگانیک و تازه در تولید این محصول و همچنین بهداشت بالای  فرایند تولید  و بسته کاملا استاندارد آن است که توانسته در این زمینه جزو بزرگترین شرکت های تولید کننده و صادر کننده رب گوجه فرنگی اسپتیک در کشور ایران باشد.

Aseptic Tomato Paste analysis

        2.1 ±0.1

                 Color 

Aseptic tomatoColor paste 230kg

Name Of product

        0.6 ±0.1

Salt

36-38

Brix

      Negative

Lactic acid, bacteria, yeast and molds

Tomatoes

Ingredients

Aseptic bag

Packaging

6-7cm/30 sec

Viscosity

25-40

Howard mold count

        0.6 ±0.1

PH

2 years in original packaging

Shelf life

Cold break

Process type